Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

    SS, na 5...
    cezary 70, w poniedziałek szkodnik dostanie setup w postaci: nowe tarcze, nowe klocki, nowa oliwa i wszystkie filtry. Ale to nie filtr paliwa, bo to już jakiś czas obserwuję, że auto jest mniej żwawe. Przepływkę to mi wsadzili jakąś chińszczyznę, bo nawet przez google nie można po oznaczeniu dojść do producenta :lol:
    Sebastian J.

  • #2
    Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

    Jak w temacie ...jest jakiś sposób aby sprawdzić czy np Castrol 5W30 jest oryginalny ?? Jeśli są sposoby - podpowiedzcie proszę .

    Komentarz


    • #3
      Re: Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

      Zamieszczone przez gruto
      Jak w temacie ...jest jakiś sposób aby sprawdzić czy np Castrol 5W30 jest oryginalny ?? Jeśli są sposoby - podpowiedzcie proszę .
      Jeśli jest w opakowaniu to po jego numerze, wygladzie opakowania itp. Jesli w silniku to tylko pozostaje badanie.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez rOBERTO795
        Jeśli jest w opakowaniu to po jego numerze, wygladzie opakowania itp
        jak sprawdzić numer ?? , jak sie przyjrzeć opakowaniu ?

        Komentarz


        • #5
          Re: Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

          Zamieszczone przez gruto
          Jak w temacie ...jest jakiś sposób aby sprawdzić czy np Castrol 5W30 jest oryginalny ?? Jeśli są sposoby - podpowiedzcie proszę .
          dystrybucja/producent.
          kazde opakowanie ma nadawane cechy szczegolne i jest rozroznienie na jaki obszar eu jest przeznaczony.
          producent jest mocno zdeterminowany i czeka jak glodny bulterier na miecho na cynk o ew podrobkach:-)

          Komentarz


          • #6
            pedros,
            ja to wszystko wiem ! , cały czas myślę że ktoś mi powie że producent jest jeden np Austria , i kod taki i tyle . Sam tego nie wydumam ....czekam na kogoś kto przy tym robi , i powie ....kod ma sie zaczynać tak i tak , nadruki komputerowe ważności w tym i tym miejscu , korek taki i taki , nie wiem co jeszcze :| TYLE

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gruto
              pedros,
              ja to wszystko wiem ! , cały czas myślę że ktoś mi powie że producent jest jeden np Austria , i kod taki i tyle . Sam tego nie wydumam ....czekam na kogoś kto przy tym robi , i powie ....kod ma sie zaczynać tak i tak , nadruki komputerowe ważności w tym i tym miejscu , korek taki i taki , nie wiem co jeszcze :| TYLE
              wejdz na strone danego producenta oleju i tam poszukaj jak nie znajdziesz znajdz na stronie autoryzowanego sprzedawcy zadzwoń do niego i uzyskasz informację co i jak, Tu nikt ci nie powie ze tak i tak bo kto się tym interesuje i w jakim celu ? Pozatym oleje są rozlewane w różnych miejscach niema jednego że w danym miejscu jest lany i nigdzie więcej.
              Mastershine - Auto Detailing Studio

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez diablo228
                ... bo kto się tym interesuje
                co ty opowiadasz ! chcesz powiedzieć , że nie ma ludzi którzy się nie przejmują że mogą kupic podrobiony olej ?? , i to że ktoś mi mówi , uważaj gdzie kupujesz _ diablo228, to polska jest , mam tyle lat , że nie takie przekręty widziałem

                [ Dodano: Sro 20 Lis, 13 22:13 ]
                dobra spoko ,daję sobie spokój , jak gość pokaże mi jakieś papiery gdzie kupuję , będę spokojniejszy ....

                [ Dodano: Sro 20 Lis, 13 23:02 ]
                tak nawiasem koleś chce 160 zł za 5 l Castrol5w30

                Komentarz


                • #9
                  Re: Jak sprawdzić czy olej jest oryginalny ?

                  Zamieszczone przez gruto
                  Jak w temacie ...jest jakiś sposób aby sprawdzić czy np Castrol 5W30 jest oryginalny ?? Jeśli są sposoby - podpowiedzcie proszę .
                  Też ostatnio trafiłem na taki "podejrzany" 5W30 Castrola. Zazwyczaj kupowałem "dolewki" na tej samej stacji BP w Wa-wie, ale jakoś tak wyszło, że kupiłem 1 l na Orlenie poza Wa-wą ( miałem dolać po dotarciu na miejsce i ostygnięciu silnika ). W końcu jednak nie wlałem, bo moje podejrzenia wzbudził "rozmazany" nadruk na tylnej etykiecie. Dodatkowo jak zacząłem dokładniej oglądać to okazało się, że brak jest opisu w języku polskim ( normalnie jest tych różnych języków chyba z 10-12 a u mnie były tylko 4 i to jakieś bałkańskie??? ). Butelka praktycznie identyko, choć nadruk daty i serii w innym miejscu niż w wersji PL.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez diablo228
                    Zamieszczone przez gruto
                    pedros,
                    ja to wszystko wiem ! , cały czas myślę że ktoś mi powie że producent jest jeden np Austria , i kod taki i tyle . Sam tego nie wydumam ....czekam na kogoś kto przy tym robi , i powie ....kod ma sie zaczynać tak i tak , nadruki komputerowe ważności w tym i tym miejscu , korek taki i taki , nie wiem co jeszcze :| TYLE
                    wejdz na strone danego producenta oleju i tam poszukaj jak nie znajdziesz znajdz na stronie autoryzowanego sprzedawcy zadzwoń do niego i uzyskasz informację co i jak, Tu nikt ci nie powie ze tak i tak bo kto się tym interesuje i w jakim celu ? Pozatym oleje są rozlewane w różnych miejscach niema jednego że w danym miejscu jest lany i nigdzie więcej.

                    Czyli jak rozumiem jak przegladam mape sklepów/dystrybutorów oleji Liqui moly na terenie Gdańska to mam myslec ze olej jest z oficjalnego źródła :?: . Widze tylko że cena po miedzy dytrybutorem a sklepem w Gdańsku róznica jast na poziomie +/- 35 zł ( na przykładzie oleju LM 4200 i 4600) Wydaje mi sie ze życie i tak robi swoje. To że ktoś jest na oficjalnej mapie produccenta, nie oznacza to że sklep nie bedzie sie zaopatrywał się gdzieś indziej. No ale to moja subiektywna ocena :diabelski_usmiech
                    Hymm w zasadzie jak bym miał tak patrzeć to bym nigdzie chyba oleju nie kupił :twisted:

                    A generalnie spotkał sie ktoś z Was z podrobka LM? I macie jakies foty butelek orginała i podróby??

                    Komentarz


                    • #11
                      ooo znalazłem od kolesia wizytówkę , zobaczcie stronę >KLIK<

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ajoter
                        Czyli jak rozumiem jak przegladam mape sklepów/dystrybutorów oleji Liqui moly na terenie Gdańska to mam myslec ze olej jest z oficjalnego źródła :?: . Widze tylko że cena po miedzy dytrybutorem a sklepem w Gdańsku róznica jast na poziomie +/- 35 zł ( na przykładzie oleju LM 4200 i 4600) Wydaje mi sie ze życie i tak robi swoje. To że ktoś jest na oficjalnej mapie produccenta, nie oznacza to że sklep nie bedzie sie zaopatrywał się gdzieś indziej. No ale to moja subiektywna ocena :diabelski_usmiech
                        Hymm w zasadzie jak bym miał tak patrzeć to bym nigdzie chyba oleju nie kupił :twisted:

                        A generalnie spotkał sie ktoś z Was z podrobka LM? I macie jakies foty butelek orginała i podróby??
                        LM ma swoich certyfikowanych sprzedawców to oznacza iż jest on pewny ( lub powinien być bo ma owy certyfikat) wiadomo że można kupić LM w różnych innych jednostkach jak intercars lub mniejsze sklepy.Tutaj masz np pewnego sprzedawcy LM MOTUL Polska - Certyfikaty
                        Pozatym LM jest łatwo i szybko stwierdzić czy podrabiany od butelki po zapach jaki ma.
                        Fotki nowe butelek LM masz dostępne np. na oilland

                        Zamieszczone przez gruto
                        co ty opowiadasz ! chcesz powiedzieć , że nie ma ludzi którzy się nie przejmują że mogą kupic podrobiony olej ?? , i to że ktoś mi mówi , uważaj gdzie kupujesz _ diablo228, to polska jest , mam tyle lat , że nie takie przekręty widziałem
                        a co ten olej na targu kupujesz czy w dobrym sklepie? myślisz iż taka sieć jak intercars np. da się bawić w podrabianie oleju i kupowanie z źródła pana mietka ? i będą ryzykować tylko poto by trochę zarobić a w między czasie wpadną i taki castrol czy inny producent zniszczy ich finansowo i zamknie cały interes.

                        Tutaj masz sprawdzonego sprzedawcy olejów - Oil-Land.pl- dobre, oryginalne oleje i filtry!!!
                        wiele osób kupuje u nich już od dawna, sam kupowałem motula kilka razy u nich.

                        ja po zniżkach w IC takiego castrola mam za 110 zł :P
                        Mastershine - Auto Detailing Studio

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez diablo228

                          LM ma swoich certyfikowanych sprzedawców to oznacza iż jest on pewny ( lub powinien być bo ma owy certyfikat) wiadomo że można kupić LM w różnych innych jednostkach jak intercars lub mniejsze sklepy.Tutaj masz np pewnego sprzedawcy LM MOTUL Polska - Certyfikaty
                          Pozatym LM jest łatwo i szybko stwierdzić czy podrabiany od butelki po zapach jaki ma.
                          Fotki nowe butelek LM masz dostępne np. na oilland
                          Dobrze zrozumiałem. po zapachu butelki :shock: sorry ale tak jakoś nie po polskiemu napisałeś :P Hymm a jak pachnie oryginał od podrabianego jest jakiś specyficzny zapach?? Tak na marginesie ja akurat porównywałem ceny z IC, hurtownią gordon a sklepem filtry gdańsk( i najtaniej wyszło mi właśnie tutaj, oraz sklep ten jest na mapie oficjalnych sklepów LM)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ajoter
                            Dobrze zrozumiałem. po zapachu butelki :shock: sorry ale tak jakoś nie po polskiemu napisałeś :P Hymm a jak pachnie oryginał od podrabianego jest jakiś specyficzny zapach??
                            Napisałem od butelki po zapach
                            czyli od butelki - rodzaj naklejka zapach itd, porównać z stroną internetową producenta.

                            Zapach - nie butelki :P tylko oleju logiczne :P taki naturalny jak jest kręcony to śmierdzi lub zapach jest jak z oleju mineralnego, tak mogę to określić jak dostałem próbkę podrobionego motulu który zakupił kolega na allegro, poczym się okazało iż koleś podrabianym handlował od kilku miesięcy, nikt nie sprzedaje drogiego oleju w cenie lotosu.Kup u konkretnego sprzedawcy a nie nie nadziejesz.A jak ludzie kupują markowe produkty w cenie 30-40% taniej na allegro czy w dziwnych sklepach to trzeba być czujnym bo kto da tyle upustu gdy powiedzmy olej średnio kosztuje u kilku dobrych sprzedawców 150zł +/- a tu nagle oferty tego samego produktu po 80zł lub mniej
                            Mastershine - Auto Detailing Studio

                            Komentarz


                            • #15
                              a jednak nie jestem sam .....inni też zwracają uwagę na to co kupują i gdzie

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez pedros
                                producent jest mocno zdeterminowany i czeka jak glodny bulterier na miecho na cynk o ew podrobkach:-)
                                Ze co?! Osobiście kiedyś dzwoniłem w celu sprawdzenia oleju gdyż olej sprzedawany na allegro posiadający sklepy stacjonarne nie był oferowany w Polsce. Usłyszałem jedynie żebym poszukał oleju u kogoś innego. Pisałem o tym na forum

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X